01.07.2020

На Кегичівщині розпочато роботи по втіленню чотирьох мініпроєктів - переможців обласного конкурсу «Разом в майбутнє»

«Разом в майбутнє» - це обласний конкурс розвитку територіальних громад, який надав шанс багатьом містечкам, селищам і селам нашої Харківщини втілити частинку своє мрії в реальність.

Зазначимо, що конкурс запроваджено за ініціативи голови Харківської обласної ради Сергія Чернова у 2011 році. За час існування конкурсу в Харківській області реалізовано понад 1700 проєктів. Зокрема, за ці роки від учасників Кегичівського району до обласної конкурсної комісії було подано 106 мініпроєктів, з них перемогу отримали - 34.

Завдяки їх втіленню, в різних куточках нашого району було проведено вуличне освітлення, встановлено ігрові та спортивні майданчики, придбано спортивне обладнання для освітніх закладів, облаштовано паркові зони тротуарною плиткою, встановлено водонапірну вежу, замінено вікна та двері на енергозберігаючі в приміщеннях навчальних та медичних закладів району. І це ще далеко не весь перелік реалізованих на Кегичівщині проєктів.

Не можна залишити поза увагою активну позицію і ініціативність всіх конкурсантів, але разом з тим, хочемо навести приклади одних з найактивніших учасників конкурсу за останні п’ять років.

Два роки поспіль отримувала перемогу батьківська рада Бесарабівського ЗНВК. Так в 2017 році було реалізовано проєкт «Тепло і затишок – у країну знань», в ході якого проведено реконструкцію системи водопостачання та замінено частину стальних радіаторів на сучасні конвектори, а в 2018 році, в результаті реалізації проекту «Хай квітне талантами Кегичівщина», проведено ремонт та облаштовано актову залу закладу, придбано музичну апаратуру та м’які стільці. Три роки поспіль ставав переможцем конкурсу вуличний комітет «Якщо не ми, то хто!» Розсохуватської сільської ради: 2016 рік – «Щасливе дитинство – старт у майбутнє» - встановлення дитячого ігрового майданчика в Крутоярівскому ЗНВК; 2017 рік – «Здорове тіло! Здоровий дух! Здорова нація!» - встановлення вуличних тренажерів на стадіоні Крутоярівського ЗНВК; 2018 рік – «Повернемо тепло і затишок у сільський клуб!» проведено капітальний ремонт сільського клубу. 2018-2019 роки - перемога батьківської ради Медведівського ДНЗ, в результаті чого в дошкільному закладі з’явилася сучасна сенсорна кімната для вихованців та новенька альтанка на подвір’ї садочка. Крім того, активним учасником і безперечним лідером у отриманні перемог в обласному конкурсі є вуличний комітет села Лозова. Так, в 2017 році конкурсантом було отримано перемогу відразу у трьох мініпроєктах,  завдяки чому в селі Лозова з’явився дитячий ігровий майданчик, замінено покрівлю в сільському клубі №1 та встановлено енергозберігаючі вікна в сільському клубі №2, а в 2019 році отримав перемогу мініпроєкт «Музика єднає всіх», завдяки чому було придбано музичу апаратуру в сільський клуб. 2020 рік не став виключенням, вуличний комітет села Лозова отримав чергову перемогу.

Цього року, враховуючи складну ситуацію, яка виникла в країні з COVID-19, конкурс все ж відбувся. Взагалі, переможцями обласного конкурсу мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» у 2020 році визначено 266 проєктів. З Кегичівського району до конкурсної комісії було подано п’ятнадцять мініпроєктів. Перемогу отримали чотири.

За умовами конкурсу співфінасівання відбувається з різних бюджетів, 50% - з обласного бюджету, фінансування з місцевих бюджетів (сільських, селищних, районних, міських рад міст районного та обласного значення, об’єднаних територіальних громад), приватного партнера або з інших джерел, не заборонених чинним законодавством України, – становить 45%, власний внесок конкурсанта – не менше 5 % вартості мініпроєкту.

Так, на реалізацію проєктів – переможців нашого району в 2020 році з обласного бюджету до районного бюджету було передано субвенцію в сумі 434,322 тис. грн., з районного бюджету депутатами районної ради було проголосовано за виділення коштів у сумі 335,290 тис. грн.., місцеві бюджети виділили кошти в сумі 102,006 тис. грн., внесок конкурсанта – 48,423 тис. грн. Не залишились осторонь і приватні партнери району, а саме: ПП «Агропрогрес», ПСП ім. Щорса та ТОВ «СТАРТ», які надали спонсорську допомогу на загальну суму 48,401 тис. грн.

Коротко про переможців. Як вже зазначалося, цьогоріч перемогу отримали чотири конкурсанти – один з них, батьківська рада Комунального закладу Кегичівської районної ради Кегичівський ліцей з мініпроєктом під назвою «Сучасне шкільне подвір’я – крок до комфортного та безпечного дозвілля учнів». Метою даного проекту є створення безпечних та комфортних умов для відпочинку і проведення дозвілля учнів. Після проведення капітального ремонту внутрішнього дворику, який за довгі роки набув аварійного стану, освітній заклад отримає можливість проводити урочисті заходи і різноманітні свята, а це 700 учнів ліцею та 2 000 батьківської громади. Крім того, вчителі 32 класів отримають можливість проведення нестандартних уроків за методикою НУШ. 127 школярів 1-2 класів зможуть проводити ранкові зустрічі, 30 дітей із групи подовженого дня матимуть можливість відпочивати на впорядкованому майданчику. Для 350 дітей це створить сприятливі умови для культурно-дозвільної діяльності в межах роботи пришкільного табору денного перебування.

Також перемогу цього року отримав вуличний комітет села Лозова з проєктом «З турботою про людей: безпечна зупинка - безпечне село». Цей мініпроєкт передбачає встановлення автобусних зупинок в місцях зупинки рейсового та шкільного автобусу. Втілення даного проєкту надасть змогу мешканцям села Лозова очікувати автобус в спеціально відведеному для цього місці, де вони будуть захищені від несприятливих погодних умов. Ще одним плюсом є те, що реалізація проекту не тільки надасть можливість місцевим жителям очікувати автобус в комфортних умовах, а ще й покращить організацію дорожнього руху та благоустрій села Лозова.

Ще один переможець обласного конкурсу - батьківська рада ДНЗ №1 Кегичівської селищної ради. Втілення цього проєкту передбачає облаштування території дитячого садочку повноцінною суцільною огорожею, це надасть змогу захистити малечу від поривів вітру та протягів, а також встановлення на території садка фізкультурно-оздоровчого майданчику, що сприятиме в подальшому проведенню фізкультурно-оздоровчої роботи серед 125 вихованців закладу, відповідно до вимог Державного стандарту дошкільної освіти в Україні.

І четвертий переможець в нашому районі вуличний комітет Новопарафіївскьої сільської ради з мініпроєктом під назвою «Тепло і затишок в сільський клуб для розвиту культури на селі». Хочемо зауважити, що даний проєкт посів п’яте місце серед шістсот шести в загальному рейтинговому списку мініпроєктів учасників обласного конкурсу мініпроєктів розвитку територіальних громад "Разом в майбутнє" у 2020 році. Цей проєкт передбачає встановлення в сільському клубі сучасної системи опалення та спрямований на впровадження енергоефективних технологій, створення та забезпечення необхідних умов для використання енергозефективних заходів та нових технологій. Це надасть змогу жителям села Нова Парафіївка, а їх налічується 678 чоловік, з них: потенційна молодь села -219 чоловік, пенсіонери – 120 чоловік, діти – 109 чоловік, гості села – 1500 чоловік організовувати зустрічі, вечори відпочинку, проводити конкурсно-розважальні програми та інші масові заходи.

Наразі, для втілення всіх чотирьох проєктів ведеться активна робота. Конкурсантами вже проводяться тендерні процедури, заключені відповідні договори та найближчим часом будуть розпочаті роботи.

Підводячи підсумки, можна з впевненістю сказати, що обласний конкурс «Разом в майбутнє» надає можливість втілювати мрії в реальність як для жителів наших сіл і селищ району так і для покращення життя громад Слобожанщини в цілому!

Кегичівська районна рада