13.12.2019

Звернення голови районної ради з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня ми вшановуємо подвиг героїв, які захистили людство від радіаційної загрози, спричиненої вибухом на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року.

Серед багатьох трагедій, яке переживало у різні часи людство, ця катастрофа вражає своїми масштабами і наслідками. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, він завдає шкоди здоров’ю мільйонів співгромадян, екології. Чорнобиль не має минулого часу. Це тривале і масштабне лихо. Всі ми розуміємо, яку загрозу спричиняє неконтрольований атом. Велика трагедія навічно відбилася в людських долях.

Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей, що відали свої життя та здоров’я заради спасіння нашої землі від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають і не даватимуть спокою людству ще багато років. Але назавжди залишиться в серцях людей невмируща пам'ять про солдатів атомного фронту.

Серед учасників ліквідації аварії на ЧАЕС було багато наших земляків. Вшановуючи сьогодні учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи українців, народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям.

Вшановуючи цей День, висловлюємо глибоку вдячність мужнім учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і тим, хто нині продовжує виконувати складні й відповідальні завдання на станції та у зоні відчуження. Схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто пішов тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Вклонімося тим, хто віддав своє життя, зупиняючи катастрофу.

Голова районної ради                                              Л.Стефанюк