05.11.2019

Відбулося засідання постійної комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту населення

Сьогодні в залі засідань районної ради відбулося засідання постійної комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту населення. Провела засідання голова постійної комісії - Рибка Н.Г. На засідання постійної комісії були запрошені: голова районної ради Лариса Стефанюк, голова районної державної адміністрації Роман Гончаров, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Кегичівського району Антоніна Парамонова, начальник фінансового управління районної державної адміністрації Олена Тарасова, сільські, селищні голови. Також участь в засіданні комісії взяв директор ТОВ «ОМЕГА-КОНСУЛ» Олег Михайлов.

На порядку денному розглядалося питання щодо функціонування ФАПів Кегичвіського району у 2020 році.

Головою профільної комісії було ініційоване проведення засідання постійної комісії та запрошено до обговорення даного питання голів сільських, селищних рад, представників районної державної адміністрації як розпорядників коштів районного бюджету відповідно до делегованих їм районною радою повноважень.

Звернувшись до присутніх, голова профільної комісії Рибка Н.Г. зазначила, що в зв’язку із закінченням терміну дії в 2019 році Програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги в Кегичівському районі та підтримки комунального некомерційного підприємства Кегичівської районної ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Кегичівського району Харківської області на 2019 рік, затвердженої рішенням районної ради від 05 березня 2019 року №486-VІІ, яка передбачає фінансування на утримання районних ФАПів, існує необхідність конструктивного обговорення, надання пропозицій та вирішення даного питання, а також висловила думку про важливість та необхідність збереження ФАПів для їх функціонування в подальшому.

До слова була запрошена головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Кегичівського району Парамонова А.М., яка окреслила ситуацію утримання і функціонування ФАПів району на сьогоднішній день, зазначивши про плюси існування ФАПів на селі та проблемні питання щодо фінансового їх утримання в майбутньому.

Також виступили інші учасники засідання комісії, які висловили свою думку та пропозиції з даного питання, а саме: Стефанюк Л.В. – голова районної ради, Гончаров Р.А. – голова районної державної адміністрації, Федоров А.П. – член профільної комісії, Скобліков В.А. – Павлівський сільський голова, Герасименко В.Г. - Бесарабівський сільський голова, Михайлов О.В. – адвокат, директор ТОВ «ОМЕГА-КОНСУЛ», Тарасова О.М. – начальник фінансового управління районної державної адміністрації.

Після розгляду та обговорення питання щодо функціонування ФАПів Кегичвіського району у 2020 році, члени постійної комісії вирішили доручити головному лікарю центру первинної медико-санітарної допомоги Кегичівського району Парамоновій А.М. здійснити економічно-обгрунтовану оцінку по кожному ФАПу району та підготувати для кожної сільської ради відповідні розрахунки по кожній статті витрат. Після розгляду наданих матеріалів сільськими селищними радами, повторно провести профільну комісію для остаточного прийняття рішення.